Nuk është një histori e madhe mitologjike pas Odin cili ishte perëndia që ka krijuar sallat e mëdha të Valhalla. Një vend ku të gjithë luftëtarët që vdiqën në betejë u dhënë strehim nga vetë zot Odin. Qëllimi ishte që luftëtarët t'i shërbejnë atij në luftën e madhe që do të ndodhë dikur në të ardhmen. Kjo slot pesë lojë e mrekullueshme mbështjell slot është i bazuar pikërisht në këtë histori. Ka pesë reels dhe ju mund të luajnë atë në shumë paguani me SMS slot kazino faqet. Sfondi është një luginë qetë me qiell portokalli që duket mesmerizing. Tingujt e lëkundet cranking gjatë vishet shtoni efekte speciale të përsosur për të lojës. Bast fillon në £ 0.10 dhe shkon deri në £ 2000 per tjerr në varësi të nivelit ju zgjidhni.

Express Casino

Rreth zhvilluesi i Valhalla

Kjo lojë që ju mund të luajë në shumë paguani me SMS slot kazino vende është zhvilluar nga Betdigital (NYX). Ato janë një nga kompanitë më të lartë të bashkëpunimit kazino lojrave në botë. Me vitet e eksperiencës dhe njohurive të fortë të industrisë, ata kanë qenë të suksesshme me shumë nga lojrat e tyre të fatit.

Për lojë

Loja ofron gjashtë nivele të ndryshme të përbërë nga karakteristika të ndryshme bonus duke përfshirë koeficientet dhe rrotullime falas. Që nga ajo është e bazuar në vikingët, ju do të gjeni simbole lidhur me temën. Nuk janë brirët goditje, helmetat Viking, varkë me vela dhe një mburojë prej druri me një sëpatë. E anije me vela me ushtarët Viking në të është i lartë paguar simbol me 2500 herë kunji që ju mund të fitojë. Simbolet me vlerë të ulët të lojës janë duke luajtur letra 10, J, Q, A dhe K. Ju mund të luajnë këtë lojë në paguani me SMS slot kazino faqet. Simboli bonus në këtë lojë është e përfaqësuar nga një grua të bukur në kërkim dhe kjo është një bonus i vetëm në lojë.

Express Casino
  • Bonus Feature Wild: Simboli Viking lady është tipar i egër dhe kjo është një zëvendësim për të gjitha simbolet e tjera të lojës. Kjo zakonisht zgjerohet në të gjithë mbështjell saj kur ajo shfaqet si pjesë e një kombinimi fitues.
  • Nivelet Spin: kjo paguani me SMS slot kazino Loja fillon me parazgjedhur nivelin e parë, ku egër shfaqet vetëm në rrotullën e mesme. Niveli i dytë tjerr ju ofron një të egra zgjerimin që mbulon të gjithë mbështjell. Pjesa e mbetur Katër ofron rrotullime falas nga një deri në katër së bashku me zgjerimin malet e egra. Nga të dytë në nivelin e pestë ju do të merrni një koeficient mbi fiton tuaja duke filluar 2x deri në 10x në çdo kombinim fitues.
Express Casino

përmbledhje: Kjo është një e mirë paguani me SMS slot kazino Lojë Temat bazuar në mitologjinë e lashtë. Ju mund të gëzojnë të fituar së bashku me grafikë të mrekullueshme dhe animacion shumë.