Постојат многу прекрасни слот игри врз основа на различни теми, но многу малку кои се базирани на шумите и Театар на ноќта е една таква игра. ова мобилни слот Играта се игра со користење на пет макари и десет paylines кои се фиксни. Тука можете да се обложуваат и најмалку £ 0,25 и максимум од £ 250 на вртење. Слот е поставена во позадина на маѓепсана шума со шарени цвеќиња, огромни дрвја, тесен поток вода што тече меѓу нив и прекрасни светулките кои светат светло во темнината на полноќ. Има смирувачки музика во заднина на џунглата победи таа постојано се држи играње заедно со играта.

За инвеститорот на театар на ноќта

оваа неверојатна мобилни слот игра беше развиен од никој друг, (Никта) Следна генерал кој е познат за создавање на таков графички прекрасен слотови кои ќе може да игра на мобилни телефони, десктоп и таблет уреди.

За играта

Оваа убава сценско мобилни слот Играта се игра со три врвот плаќаат симболи на птица со искра околу него, розова цвет и блескав шарени пеперутки. Птицата зазема врвот позиција кога станува збор за плаќање на повеќето со 400 пати на клада на пет победи симбол низ средниот ред. Постојат четири симболи пониска вредност кои изгледаат како скапоцени камења, но во форми на клубот, дијамант, срцето и лопата на карти за играње. Овие симболи се појавуваат почесто и изгледаат многу привлечни на макари. Постои еден специјален бонус симбол во оваа игра и тоа е златна рамка со орнаменти на него.

  • Бонус Диви: На златна рамка со орнаменти е дива симбол на овој мобилни слот и се појавува само на три ленти, две и во текот на база игра, но се протега дури до макари една и пет во слободен врти. Диви тука заменува сите симболи на играта и бидејќи не постојат други симболи бонус, таму не е исклучок.
  • Светулка слободен врти: Оваа функција се активира кога три диви појавува за време на спин и нуди шест слободни врти. Во текот врти ролна бесплатно, три станува наредени диви и останува на тој начин до крајот на сите бесплатни игри, кои прави огромни победи за вас. Повторно активирање на слободен врти не се случува во оваа игра.

резиме

Со магични визуелни и прекрасни симболи, ова мобилни слот игра нуди голем влоговите на победи во текот на бесплатни игри, бидејќи голем број на диви карактеристики се активира во тоа време. Ова е една од најпопуларните игри во последно време и нешто што не треба да се пропушти.