Како што насловот сугерира на играта, развлечен патка е цртан филм стил слот игра базирана на семејство на патки личи Пајо Паторот карактери. ова бесплатни бонус слотови онлајн Играта има пет макари и дваесет и пет основни paylines. Позадина е чисто сино езеро со жаба на крин рампа и анимиран пчела што се појавува на секои сега и тогаш. Музиката е дебел џез жанр во цртан филм стил кој ви држи на groovy потези. Постојат различни звуци за освојување комбинации премногу. Репортажите изгледаат многу шарени со смешни ликови цртан филм. Можете да поставите вашата облози изборот на износ од 0,25 £ и £ 250, кои се соодветно минималната и максималната.

За инвеститорот на развлечен патка

овој забавен бесплатни бонус слотови онлајн игра беше развиен од страна на NetEnt, светски лидер во раствор онлајн казино игри. Тие имаат повеќе од сто наслови на слотови и други игри од различни различни категории. Повеќето од нивните игри се изградени за да се одигра на различни уреди, вклучувајќи компјутери и мобилни телефони.

За играта

ова бесплатни бонус слотови онлајн игра има некои знаци кои изгледаат навистина смешно да се поклопува со темата. Тие нудат импресивна анимација на освојување на комбинација во текот на спинови. Постојат четири патка симболи кој личи припаѓаат на истото семејство. Тие изгледаат како татко, мајка, син тинејџер и дете. патка таткото плаќа највисока удел на 400 пари, кога пет симболи неговиот слета на payline. Нискиот плаќаат симболи од карти за играње А до К. Тие се појавуваат во скршени лушпи од јајца и совршено одат со темата. Постојат две бонус симболи и тие се грди ducklings и слободни врти симбол.

Проширување дивиот бонус: Грда пате е дива симбол на овој бесплатни бонус слотови онлајн игра. Тоа се шири за да ја покрие целата ролна кога ќе се појави добитна комбинација. Повеќе диви симбол слетувања придонесе за големи и мега победи каде што можете да ги придобијат 5000 пати на клада.

Слободен врти бонус: Постојат пет различни функција која може да победи од. Ова се активира кога три или повеќе слободен врти симбол појави. Вие може да победи било кој од подолу.

  • 6 слободен врти со две од било под карактеристики.
  • 8 слободен врти со случаен избор на диви изглед.
  • 10 слободен врти со колосална дива, која опфаќа три целосна макари.
  • 12 врти со отстранување симбол, кој ги отстранува оние пониска вредност.
  • 15 врти со 3x мултипликатор за сите Високата на тастатурата.

резиме

Со различни бонус функции и шарени цртан филм анимирани симболи, ова бесплатни бонус слотови онлајн е најдобар забавувач. Можете лесно може да победи носивост на награди со само малку среќа на ваша страна.